Łatwy obraz DIY

Jak namalować własny obraz na płótnie z szablonami CRAFT?

To prostsze niż myślisz! Wystarczy płótno dowolnego rozmiaru, gąbka, farby i szablon CRAFT.

Co będzie Ci potrzebne?
  • płótno dowolnego rozmiaru i kształtu
  • pędzel gąbkowy / kawałek gąbki, np zmywaka kuchennego / wałek gąbkowy
  • farb o wybranych kolorach (my użyliśmy białej, grafitowej i grafitowej z metalicznym połyskiem)
  • klej do repozycjonowania lub taśma malarska do przytwierdzenia szablonu
  • szablon CRAFT – my użyliśmy wzoru Bindi

 

Bindi Craft

 

ZOBACZ TEŻ INNE WZORY

CRAFT
CRAFT
CRAFT
CRAFT
CRAFT

 

 

Przygotuj płótno, farby, pędzle, klej lub taśmę oraz szablon. Nie zapomnij też zabezpieczyć powierzchni, na której będziesz malować. Pokryj całe płótno farbą w bazowym kolorze. My wybraliśmy biel. Wykorzystaj tekturowe opakowanie szablonu jako paletę do porcjowania i mieszania farb – zanim trafi do kosza przyda się podczas malowania 🙂

Zacznij tworzyć efekt ombre. Teraz przyszedł moment na ustalenie czy obraz będzie w pionowej czy poziomej orientacji. My zdecydowaliśmy się na pionową i jeden z krótszych boków płótna zaczęliśmy pokrywać grafitową farbą.

Tworząc ombre staraj się stopniowo łączyć kolory. Zaczynaliśmy o grafitu, do którego z każdą warstwą podążającą w kierunku przeciwległej krawędzi, dodawaliśmy odrobinę bieli, by finalnie zatrzymać się na tym kolorze. Pamiętaj, że nic nie musi być idealne! Twój obraz będzie niepowtarzalny, nie staraj się dążyć do perfekcji, zaszalej i stwórz swoją własną, abstrakcyjna kompozycję.

Gdy uznasz ten etap za skończony, a płótno za przygotowane do następnego kroku, pozwól farbie dokładnie wyschnąć. My daliśmy jej na to całą noc i następnego dnia przystąpiliśmy do działania.

Spryskaj szablon klejem tymczasowym (lepka jest tylko pokryta nim powierzchnia, ta do której się ją przyłoży pozostanie czysta) lub przygotuj kilka kawałków taśmy malarskiej.

Przyłóż szablon w odpowiedniej pozycji i wypoziomuj go (na oko 😉 ). Przytwierdź go do płótna – dociśnij dłonią jeśli używasz kleju lub przyklej taśmą do płótna.

Czas na najlepszą zabawę! Przygotuj farbę, która pomalujesz szablon. My wybraliśmy grafit o metalicznym połysku. Farby perłowe i metaliczne świetnie sprawdzą się podczas tworzenia własnego obrazu – będą stanowić ciekawy kontrast dla matowego tła.

Zamocz pędzel w farbie i odciśnij jej nadmiar (pamiętacie naszą sprytną paletkę z opakowania? Po prostu odwróciliśmy ją na drugą stronę i wykorzystaliśmy do metalicznej farby). Ruchem podobnym do przybijania pieczątki wypełniaj otwory szablonu. Kiedy wypełnisz je wszystkie, delikatnie podważ jeden z brzegów szablonu i powoli odklej go od płótna. Przyłóż szablon poniżej i wypoziomuj dzięki punktom kontrolnym – czyli tym elementom, które powtarzają się na górze i dole wzoru oraz z jego lewej i prawej strony. Maluj jak poprzednio. Powtórz te kroki, aż wzorem pokryjesz całą powierzchnię swojego obrazu.

Gdy skończysz pracę uporządkuj stanowisko i wyczyść pędzle oraz szablon (wystarczy woda z odrobiną płynu do naczyń). Pozwól świeżej warstwie farby całkowicie wyschnąć.

I gotowe! Postaw lub powieś obraz na swoim miejscu i zaplanuj kolejny projekt DIY 😉

 

Jeśli zdecydujesz się wykonać podobny projekt z użyciem naszych szablonów podziel się nim z nami! Wykorzystaj hasztag #malujezestencils na Instagramie (możesz też oznaczyć @szablonystencils 😉 ), udostępnij zdjęcie na naszym Facebooku lub prześlij zdjęcia na adres sklep@stencils.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *