Masz pytania? Sprawdź tutaj – może już na nie odpowiedzieliśmy. Jeżeli nadal masz wątpliwości lub nie znalazłeś odpowiedzi – napisz do nas na sklep@stencils.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

ZAKUPY, PŁATNOŚCI, WYSYŁKA, ZWROTY

Płatności można dokonać na kilka sposobów: szybkimi Przelewami24, PayPalem (możliwość płatności kartą), BLIKiem (przelew na telefon), tradycyjnym przelewem na konto lub przy odbiorze paczki.

Pakujemy przesyłkę, przekazujemy ją kurierowi i na bieżąco informujemy Cię o jej statusie.

Przesyłkę nadajemy w ciągu 1-2 dni roboczych po opłaceniu zamówienia. Po przekazaniu jej kurierowi poinformujemy Cię jak śledzić trasę jej doręczenia. Planowo kurier DPD powinien dostarczyć Twoją przesyłkę w ciągu 1 dnia roboczego od jej nadania. 

Przede wszystkim przyjmij nasze przeprosiny. Zajmiemy się jak najszybszym, całkowicie darmowym dostarczeniem do Ciebie nowego szablonu. 

Nie wymagamy wypełniania formularza zwrotu. Wystarczy, że o swojej decyzji poinformujesz nas mailowo (sklep@stencils.pl) lub telefonicznie (502-133-858). Na zwrot masz 30 dni liczone od czasu otrzymania przesyłki. W tym czasie poinformuj nas o chęci odesłania szablonu. Nieużywany szablon, spakuj (wykorzystaj do tego np tektury, w których go otrzymałeś) i wyślij na adres Stencils, ul.Krakowska 91, 32-650 Kęty. Gdy przesyłka do nas dotrze, sprawdzimy jej zawartość i czym prędzej zwrócimy należną kwotę. Jeżeli zamawiając szablon wybrałeś opcję płatności przy odbiorze przesyłki, koniecznie poinformuj nas na jakie dane i numer konta mamy zwrócić pieniądze.

UWAGA!!! Prawo to dotyczy tylko Konsumentów. Jeżeli zaznaczyłeś, że chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę, czyni Cię to Przedsiębiorcą, a tej grupie prawo zwrotu nie przysługuje.

MALOWANIE SZABLONAMI

Wśród zdjęć na stronie produktu znajdziesz biało-czarną grafikę – czerń odpowiada otworom szablonu, więc miejscom, które podczas malowania zostaną wypełnione farbą.

Jeśli w galerii nie ma biało-czarnej grafiki, to znajduje się tam szaro-biała wizualizacja obrazująca wygląd szablonu. W takim wypadku biel reprezentuje wycięcia, które finalnie zostaną odmalowane.

Tak – jeden szablon wystarczy. Materiał, jakiego używamy do produkcji jest wytrzymały, nie podmaka, nie deformuje się i nie traci kształtu. 

Dwie sztuki szablonu mogą natomiast przyspieszyć prace malarskie, jednak zakup drugiego arkusza nie jest konieczny.

Zaopatrz się w papierową taśmę malarską, którą przyczepisz szablon do ściany.

Przygotuj również wałek lub gąbkę. Gąbki i pędzle gąbkowe świetnie nadają się do wypełniania małych elementów. Wałki polecamy do pracy przy większym metrażu malowania. Wybierz taki bez długiego włosia.

Zaskakująco dobrze spisuje się wałek do lakieru, wykonany z lateksowej gąbki.

Zaglądnij też do kuchennych szafek – gąbkowy zmywak kuchenny również sprawdza się jako przyrząd do malowania szablonami.

Dobierz farbę do rodzaju malowanej powierzchni i efektu jaki chcesz uzyskać. Szablon to jedynie narzędzie dzielące „pędzel od płótna”. 

Przygotuj się do malowania – zaopatrz się w narzędzia i farby wspomniane wyżej, zabezpiecz miejsce, w którym malujesz. 

Wałka lub gąbek używaj delikatnie. Zacznij od niewielkiego nacisku, stopniowo go zwiększaj, aż uznasz, że osiągasz właściwy efekt. Nie dociskaj wałka/gąbki mocno do ściany! Może to spowodować niekontrolowany wyciek farby, która zleje się pod szablon. 

Nakładając farbę na narzędzie bądź oszczędny – wystarczy naprawdę niewielka ilość, zawsze można nałożyć dodatkową porcję, trudniej będzie zdjąć nadmiar  farby ze ściany. Rozprowadź farbę równomiernie (odbij gąbkę kilka razy na kuwetce lub odsącz na niej wałek, obracając go kilka razy wokół własnej osi), a zanim dotkniesz ściany, dotknij gąbką lub przeroluj wałkiem kilka listków ręcznika papierowego – wchłonie on wszystkie niechciane „pierwsze kleksy”, które mogą wylać się pod szablon. 

Jeżeli Twój szablon ma duże otwory, staraj się wypełniać je od środka, w kierunku brzegów. Jeśli otwory są małe – zacznij ostrożnie, delikatnie i stopniowo wypełniaj je w dowolnej kolejności.

ZOBACZ PORADY

Niestety nie. Nie posiadamy w swojej ofercie farb.