Co to jest styl Modern Boho i skąd pochodzi?

Styl Boho w wystroju wnętrz łączy wpływy i elementy różnych kultur oraz epok. Jedyną obowiązującą zasadą i wytyczną jest całkowity brak zasad i wytycznych. Boho to swoboda, wolność i pełna dowolność wyboru.

Początki tego stylu zrodziły się wśród podróżników, wolnych duchów i artystów.Geneza słowa “bohema” również jest ciekawa -pochodzi  z francuskiego la bohème (‘cyganeria’), a to z kolei ze średniowiecznej łaciny – bohemus , czyli ‘mieszkaniec Czech’. Z czasem tym mianem zaczęto określać Cyganów, ponieważ sądzono, że przybyli właśnie z Czech.

Koczownicza natura podróżników, ciągłe przemieszczanie się i co za tym idzie przesiąkanie wpływami wielu kultur, dało początek niezwykłemu, eklektycznemu stylowi, jaki dziś określamy mianem Boho.

W latach 60. i 70. styl boho przeżywał swój renesans, co widać w dzisiejszym stylu Modern Boho. Wiele kluczowych elementów, charakterystycznych dla tamtego okresu, pojawia się w dzisiejszych aranżacjach.


źródło: Apartment Therapy

JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE W STYLU MODERN BOHO / SCANDI BOHO?

1. KOLORY PROSTO Z NATURY

Brąz drewna, biel płótna, beże juty i wikliny, koniakowa skóra. To podstawowe kolory stylu boho. Monotonność tej palety przełamują kolorystyczne akcenty – wszechobecna zieleń roślin, odcienie rdzy, kropla fuksji, trochę kobaltu i przydymionego różu.


źródło:  Hoom Design

źródło:  Project Nursery

2. PRZYTULNIE I Z PRZESTRZENIĄ

Styl Modern Boho to mieszanka przytulności i przestrzeni. Wnętrze wydaje się wypełnione po brzegi, jednak jest w nim też wrażenie przejrzystości i wolnego miejsca.

W Modern Boho główne skrzypce grają meble, duże rośliny i ogromne dywany. Stosunek drobnych przedmiotów, bibelotów i niewielkich pamiątek jest zdecydowanie mniejszy niż we wnętrzach urządzonych w innych odłamach stylu Boho.


źródło:  Living March

3. DOM ŚWIATŁA

Światło jest kluczowym elementem we wnętrzu w stylu Boho. Jest niezbędne dla życia roślin, które macie pod opieką. Jeśli jesteście wielbicielami tego stylu, to z pewnością macie u siebie istną dżunglę.

4.TEKSTURY

Dywany z jutowego sznurka, wiklinowe kosze, drewniane meble, skórzane tapicerki, len, bawełna, kamień, metal i szkło. Miksowanie tekstur to klucz do sukcesu gdy projektujesz wnętrze w stylu Modern Boho.


źródło: @babyletto

5. OSTATNIE SZLIFY

Stonowaną bazę ożywią kolory, ale przede wszystkim akcesoria. Ulubione plakaty, obrazy, pamiątki, rzeźby, bibeloty, kolekcja kolorowego szkła, etc.

Ciekawą opcją jest stworzenie ściany akcentowej, czyli wybranej płaszczyzny pokrytej interesującym wzorem. Popularne są zarówno proste, geometryczne wzory, jak i bardziej złożone kompozycje nawiązujące do trendu botanicznego.


źródło: Kalon Studios

źródło: Sofa Workshop

JAKIE SZABLONY PASUJĄ DO STYLU MODERN BOHO?

NOWOŚĆ

Kids [dla dzieci]

Botanical

99.00 
-11%
NOWOŚĆ

Kids [dla dzieci]

Phases of the Moon

89.00  79.00 

Geometric

Stitches

79.00 
-22%
NOWOŚĆ!

Kids [dla dzieci]

Opuntia

89.00  69.00 
NOWOŚĆ!

Kids [dla dzieci]

Cruella

69.00 
HIT!

Kids [dla dzieci]

Rocky Road

79.00 

Boho

Aztec

29.00 
-11%
JAK DESKA!

Farmhouse

Plank

89.00  79.00 
-13%
BOHO

Boho

Ikat

79.00  69.00 

Geometric

Trinny

69.00 
-20%

Kids [dla dzieci]

Meadow

99.00  79.00 
NOWOŚĆ!
89.00 

One thought on “Co to jest styl MODERN BOHO / SCANDI BOHO?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.