Malowanie koszulki szablonem malarskim DIY

Szablony Stencils Craft mini nie tylko świetnie sprawdzają się przy dekorowaniu albumów, kartek czy zaproszeń – można nimi stworzyć ciekawą aplikację na zwykłej, gładkiej koszulce. Wystarczą odrobina farby do tekstyliów, gąbkowy pędzel i chwila miło spędzonego czasu, aby dokonać takiej metamorfozy.

Jak namalować wzór na koszulce

001

Przygotuj przestrzeń, na której będziesz pracować. Zabezpiecz miejsce pracy folią ochronną, kawałkiem tektury lub starymi gazetami. Zostaw spory margines, tak by wygodnie rozłożyć wszystkie akcesoria do malowania.

Farba do tekstyliów wchłania się w materiał, więc radzimy podłożyć pod malowaną powierzchnię, wyciętą na wymiar tekturę – dodatkowo usztywni ona obszar malowania, tworząc gładką powierzchnię, ale zabezpieczy też pozostały materiał przed ewentualnym przeciekiem farby.

002

Przymierz szablon malarski do koszulki i wybierz miejsce, w którym ma znaleźć się wzór.

003

Kiedy uznasz, że aplikacja jest na swoim miejscu przytwierdź ją do materiału kawałkami taśmy malarskiej. Jest na tyle mocna, że utrzyma szablon na miejscu, ale nie zniszczy materiału i łatwo oderwiesz ją po malowaniu.

Malowanie pędzlem gąbkowym na koszulce

004

Ostrożnie dawkuj ilość farby na gąbce. Powinno jej być na tyle by pokryła cały pędzel gąbkowy, ale nie za dużo – nie chcemy, żeby wsiąknęła poza obrys szablonu.

006

Delikatnie dociskaj pędzel gąbkowy z farbą do szablonu. Możesz lekko przytrzymać arkusz, aby dodatkowo go unieruchomić.

005

Powtarzaj tę czynność aż cały szablon malarski zostanie wypełniony farbą. Wszystkie elementy muszą zostać odmalowane.

007

Pamiętaj, że niewielkie niedoskonałości są jak najbardziej na miejscu. Twoja koszulka będzie wyjątkowa, a robiona ręcznie aplikacja jedyna w swoim rodzaju.

008

Kiedy kontury wzoru zostaną całkowicie wypełnione farbą, ostrożnie, starając się nie przesunąć szablonu, oderwij kawałki taśmy. Delikatnie podważ arkusz i zdejmij go z koszulki.

010

Twoja koszulka pomalowana farbą przy pomocy szablonu malarskiego

Praca wykonana, więc podziwiaj swoje dzieło! Ale pozwól farbie zupełnie wyschnąć. My zostawiliśmy koszulkę nałożoną na tekturę i daliśmy jej wyschnąć przez całą noc.

Kiedy masz pewność, że farba jest zupełnie sucha, odwróć materiał na drugą stronę i utrwal ją wysoką temperaturą. Wyprasuj kilkakrotnie aplikację i ciesz się nową koszulką.

011

Najmniej lubianym przez nas krokiem zdecydowanie jest sprzątanie. Na szczęście tektury wyrzucamy, a szablon malarski i pędzel łatwo można umyć letnią wodą z mydłem. Wypłukane odłóż do wyschnięcia i ciesz się nimi ponownie.

W PROJEKCIE DIY WYKORZYSTANO:

1. Szablon malarski Stencils Craft mini – Wild West, 8.90 zł

2. Pędzel gąbkowy – średnica 50 mm

3. Farbę do jasnych tkanin – Karmin (251)

4. Papierową taśmę klejącą

5. Bawełnianą koszulkę dziecięcą

6. Tekturę, nożyczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystasz z naszej strony www strony zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki lub urządzenia do przeglądania stron internetowych. Jeśli Twoje ustawienia zezwalają na zapisywanie cookie, takowe są zapisywane.