Łatwy obraz DIY Tutorial

Jak namalować własny obraz na płótnie z szablonami CRAFT?

To prostsze niż myślisz! Wystarczy płótno dowolnego rozmiaru, gąbka, farby i szablon CRAFT.

Co będzie Ci potrzebne?
  • płótno dowolnego rozmiaru i kształtu
  • pędzel gąbkowy / kawałek gąbki, np zmywaka kuchennego / wałek gąbkowy
  • farb o wybranych kolorach (my użyliśmy białej, grafitowej i grafitowej z metalicznym połyskiem)
  • klej do repozycjonowania lub taśma malarska do przytwierdzenia szablonu
  • szablon malarski do mebli CRAFT – my użyliśmy wzoru Bindi

 

Bindi Craft

 

ZOBACZ TEŻ INNE WZORY

 

Jak malować obraz na płótnie?

Przygotuj płótno, farby, pędzle, klej lub taśmę oraz szablon malarski. Nie zapomnij też zabezpieczyć powierzchni, na której będziesz malować. Pokryj całe płótno farbą w bazowym kolorze. My wybraliśmy biel. Wykorzystaj tekturowe opakowanie szablonu Craft jako paletę do porcjowania i mieszania farb – zanim trafi do kosza przyda się podczas malowania 🙂

Zacznij tworzyć efekt ombre. Teraz przyszedł moment na ustalenie czy obraz będzie w pionowej czy poziomej orientacji. My zdecydowaliśmy się na pionową i jeden z krótszych boków płótna zaczęliśmy pokrywać grafitową farbą.

Jak malować ombre?

Tworząc ombre staraj się stopniowo łączyć kolory. Zaczynaliśmy o grafitu, do którego z każdą warstwą podążającą w kierunku przeciwległej krawędzi, dodawaliśmy odrobinę bieli, by finalnie zatrzymać się na tym kolorze. Pamiętaj, że nic nie musi być idealne! Twój obraz będzie niepowtarzalny, nie staraj się dążyć do perfekcji, zaszalej i stwórz swoją własną, abstrakcyjna kompozycję.

Gdy uznasz ten etap za skończony, a płótno za przygotowane do następnego kroku, pozwól farbie dokładnie wyschnąć. My daliśmy jej na to całą noc i następnego dnia przystąpiliśmy do działania.

Spryskaj szablon malarski klejem tymczasowym (lepka jest tylko pokryta nim powierzchnia, ta do której się ją przyłoży pozostanie czysta) lub przygotuj kilka kawałków taśmy malarskiej.

Przyłóż szablon w odpowiedniej pozycji i wypoziomuj go (na oko 😉 ). Przytwierdź go do płótna – dociśnij dłonią jeśli używasz kleju lub przyklej taśmą do płótna.

Jak malować szablonem?

Czas na najlepszą zabawę! Przygotuj farbę, która pomalujesz szablon. My wybraliśmy grafit o metalicznym połysku. Farby perłowe i metaliczne świetnie sprawdzą się podczas tworzenia własnego obrazu – będą stanowić ciekawy kontrast dla matowego tła.

Zamocz pędzel w farbie i odciśnij jej nadmiar (pamiętacie naszą sprytną paletkę z opakowania? Po prostu odwróciliśmy ją na drugą stronę i wykorzystaliśmy do metalicznej farby). Ruchem podobnym do przybijania pieczątki wypełniaj otwory szablonu. Kiedy wypełnisz je wszystkie, delikatnie podważ jeden z brzegów szablonu i powoli odklej go od płótna. Przyłóż szablon poniżej i wypoziomuj dzięki punktom kontrolnym – czyli tym elementom, które powtarzają się na górze i dole wzoru oraz z jego lewej i prawej strony. Maluj jak poprzednio. Powtórz te kroki, aż wzorem pokryjesz całą powierzchnię swojego obrazu.

Gdy skończysz pracę uporządkuj stanowisko i wyczyść pędzle oraz szablon malarski (wystarczy woda z odrobiną płynu do naczyń). Pozwól świeżej warstwie farby całkowicie wyschnąć.

I gotowe! Postaw lub powieś obraz na swoim miejscu i zaplanuj kolejny projekt DIY 😉

 

Jeśli zdecydujesz się wykonać podobny projekt z użyciem naszych szablonów Craft podziel się nim z nami! Wykorzystaj hasztag #malujezestencils na Instagramie (możesz też oznaczyć @szablonystencils 😉 ), udostępnij zdjęcie na naszym Facebooku lub prześlij zdjęcia na adres sklep@stencils.pl

 

Malowanie wzoru szablonem tutorial

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.